Wczytuję dane...

TOP 10 Kubków termicznych, które nie ciekną po odwróceniu zakrętką do dołu

TOP 10 kubków termicznych, które nie ciekną.

Nikt nie lubi niespodzianki związanej z zalaniem rzeczy w torbie czy plecaku. Dlatego jakość kubka termicznego oceniamy po jego parametrach, szczególnie po szczelności. Producenci kubków termicznych prześcigają się w pomysłach na rozwiązania techniczne przykrywek zapewniających szczelność. Aby kubek zapewniał całkowitą szczelność, jego zakrętka powinna być odpowiednio zaprojektowana, wykonana bardzo dokładnie,  elementy dociskowe muszą do siebie przylegać, a opcjonalne blokady zaworu uniemożliwić przypadkowe otwarcie. Który więc kubek wybrać, spośród tysięcy modeli na rynku?

Oto przedstawiamy listę TOP 10

wg. naszej opinii, najlepsze kubki termiczne, które zapewniają całkowitą szczelność, nawet po odwróceniu kubka o 180 stopni zakrętką do dołu.

Kubek termiczny Zojirushi Flip-and-Go 480 ml

1. Kubek termiczny Zojirushi Flip-and-Go 480 ml z ceramiczną powłoką

Japońska marka ze 100-letnią tradycją, wykonanie i spasowanie elementów na najwyższym poziomie, kubek posiada zawór typu "klapka" z dodatkową blokadą zaworu. Najbardziej zaawansowany technologicznie model wśród kubków termicznych.
Butelka termiczna STANLEY QUICK FLIP 470 ml

2. Butelka termiczna STANLEY QUICK FLIP 470 ml

Amerykańska marka znana z produkcji solidnych termosów oraz dożywotniej gwarancji na swoje produkty. Kubek/butelka posiada zawór typu "klapka" oraz dodatkową blokadę na metalowy klip.
Kubek termiczny Stanley 470 ml TRIGGER ACTION TRAVEL MUG

3. Kubek termiczny Stanley 470 ml TRIGGER ACTION TRAVEL MUG

Kolejny model Stanleya tym razem z zaworem bocznym: naciskamy pijemy, puszczamy sam się zamyka. Wytworzone ciśnienie gorącego napoju dociska uszczelkę wewnątrz gwarantując szczelność. Niezwykle trwały i wygodny model dla kierowców.
Kubek termiczny Stanley 350 ml Neverleak TRAVEL MUG

4. Kubek termiczny Stanley 350 ml Neverleak TRAVEL MUG

Najnowszy produkt Stanleya. Mechanizm otwierania/zamykania polega na przekręcaniu przykrywki, dzięki czemu zredukowano do minimum ilość elementów, im prostszy mechanizm tym dłuższa żywotność.
Kubek termiczny Klean Kanteen TKWide 355 ml Cafe Cap

5. Kubek termiczny Klean Kanteen TKWide 355 ml Cafe Cap

Całkowitą szczelność zapewnia specjalna, przekręcana przykrywka z gwintowanym zaworem - solidnie dociska elementy gwarantując 100% szczelność. Takie rozwiązanie niweluje przecieki oraz "wystrzał" korka jak to ma miejsce w przypadku tanich modeli kubków. 
Kubek termiczny OUTER FIT 400 ml K2

6. Kubek termiczny OUTER FIT 400 ml K2

Kubek wyposażony w nakręcaną przykrywkę ze szczelnym zaworkiem upustowym oraz boczna blokadą. Dodatkowo w zakrętce jest ustnik do picia, zakrywany odchylaną przykrywką. Flagowy model marki TERMIO, kubki były testowane na Polskiej Wyprawie Polarnej pod K2.
Kubek termiczny STERLING 500 ml

7. Kubek termiczny STERLING 500 ml

Kolejny model marki TERMIO z przykrywką z klapką, jak się okazuje to jedno z najpewniejszych rozwiązań uszczelniających. W przycisku znajduje się dodatkowa blokada przed przypadkowym otwarciem. Kubek znakomicie spełniał swoją funkcję na licznych wyprawach polarnych.
Kubek termiczny Hydro Flask 354 ml Coffee Wide Mouth Flex Sip

8. Kubek termiczny Hydro Flask 354 ml Coffee Wide Mouth Flex Sip

Najnowszy model firmy Hydro Flask. Kubek posiada szeroki wlew oraz nową szczelną przykrywkę z systemem Flex Sip, która zapewnia 100% szczelność. Obrotowy mechanizm otwiera zawór i jest jednocześnie blokadą zabezpieczającą przed wyciekami podczas przenoszenia.
Kubek termiczny Aladdin JAVA Leak-Lock 470 ml

9. Kubek termiczny Aladdin JAVA Leak-Lock 470 ml

System Leak-Lock zapewnia 100% szczelność oraz dodatkową blokadę zaworu, zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem. Konstrukcja zaworka została oparta na mechanizmie o docisku wewnętrznym, dzięki czemu jest odporny na ciśnienie powstające w kubku.
Kubek termiczny mobilny Thermos Motion 750 ml

10. Kubek termiczny mobilny Thermos Motion 750 ml

Kubek Motion marki Thermos to jeden z najlepiej utrzymujących ciepło kubków termicznych. Został wyposażony w przykrywkę do obsługi jedną ręką, która jest szczelna w 100%, zawiera blokadę na tzw. zawleczkę - prosty a zarazem skuteczny mechanizm zabezpieczający przed niepożądanym otwarciem.

Wund344-dLkd24-3