Wczytuję dane...

Które kubki termiczne można myć w zmywarce?

Które kubki termiczne można myć w zmywarce?

Na rynku jest wiele modeli kubów termicznych, producenci prześcigają się w pomysłach na zachowanie szczelności oraz jak najlepszych parametrów termicznych. Kiedy w końcu już wybierzemy dla siebie odpowiedni model i napijemy się ulubionej kawy, przychodzi ten moment ostatniego łyka napoju... i kubek trzeba umyć. Co wtedy? Jak prawidłowo taki kubek wyczyścić? Czy należy myć ręcznie, czy może w zmywarce?

Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, które kubki nadają się do zmywarki oraz dlaczego większość kubków należy myć ręcznie.

No właśnie... dlaczego kubków termicznych nie należy myć w zmywarce? Jest kilka istotnych powodów.

  • Pierwszy to taki, że większość kubków termicznych posiada konstrukcję dwuściankową ze stali nierdzewnej, w której znajduje się szczelna komora, która pod wpływem wysokich temperatur podczas mycia w zmywarce może powodować rozszczelnienie. Taki termos od razu przestaje utrzymywać temperaturę zadeklarowaną przez producenta i z reguły zewnętrzne ścianki po zalaniu wrzątku stają się gorące. Taki kubek w zasadzie nie nadaję się już do użytkowania.
  • Drugi istotny powód to wrażliwość powłoki/lakieru na chemię stosowaną w zmywarkach. W wyniku gorąca panującego w zmywarce w połączeniu z kostkami/płynem zachodzą reakcje chemiczne działające niekorzystnie na powłokę kubka, wyniku czego farba odchodzi od stali powodując nieestetyczny wygląd. Taka sytuacja nie wynika z wady fabrycznej, po prostu taki kubek nie jest przystosowany do zmywarki.
  • Trzeci powód to konstrukcja. Większość kubków jest dość głęboka i nie zawsze zmywarka poradzi sobie z dotarciem strumienia czyszczącego do dna kubka, a zaawansowane przykrywki posiadają dużo elementów konstrukcyjnych i w związku z tym wiele zakamarków, z którymi zmywarka może mieć problem w dokładnym wymyciu resztek czy osadów.

Wnioskować można, że tylko ręczne mycie jest właściwą formą mycia termokubka. Z naszego wieloletniego doświadczenia i testów wynika, że tak. Mycie ręczne będzie zawsze dokładniejsze i bezpieczniejsze niż mycie w zmywarce. Mycie ręczne kubka termicznego zapewni użytkowanie produktu nawet przez wiele lat bez obawy o przyspieszone zużycie. Do mycia korpusu kubka zalecamy myjki z rączką, a do zaworów szczoteczki umożliwiające dotarcie do zakamarków.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie zmywania ręcznego, jest całkiem sporo modeli termokubków zaprojektowanych specjalnie do mycia w zmywarce. Marki takie jak Stanley, Aladdin, Hydro Flask, Sigg a nawet Contigo posiadają wersje kubków do zmywarki. W takich modelach konstrukcja ścianek jest wzmocniona a zastosowana powłoka lakieru wykonana w trwałej odpornej technologii, co ma istotny wpływ na cenę. Przed włożeniem kubka do zmywarki koniecznie zapoznaj się z jego instrukcją. Informacja o możliwości mycia w zmywarkach znajduje się w naszym sklepie, w każdym produkcie w zakładce "dane techniczne". 

kubek termiczny do zmywarkiKubki termiczne, które można myć w zmywarce:

STANLEY

ALADDIN

HYDRO FLASK

SIGG

CONTIGO

TERMIO

THERMOS

Wund344-dLkd24-3