Wczytuję dane...

Jaki kubek wybrać na wakacje?

Ilość modeli kubków termicznych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Producenci prześcigają się w swoich rozwiązaniach, przekonując konsumentów o wyższości swoich wyrobów nad konkurencją. Jakość surowców i patenty na systemy przykrywek stosowanych w kubkach różnią się w zależności od modelu ale nie zawsze gwarantują szczelność i dobrą termikę. Do produkcji stosuje się różne materiały, tanie modele z reguły wykonywane są z tworzywa sztucznego, droższe ze stali nierdzewnej czy ceramiki. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jaki kubek będzie najlepszy w podróż wakacyjną. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie właściwości i funkcje przydadzą się w podróży oraz w terenie? Przyjrzyjmy się trzem głównym cechom, które czynią dany model funkcjonalnym przy wakacyjnych wojażach:

Po pierwsze szczelność - to podstawowa cecha kubka podróżnego. Dzięki szczelnym zaworkom, kubek można wrzucić do plecaka lub torby podróżnej bez obawy o przecieki. Zalecamy tutaj kubki szczelne z dodatkową blokadą zaworu, która chroni przed przypadkowym otwarciem przykrywki podczas przenoszenia kubka (outer, t-ready, west loop, transit). W każdej chwili możesz wtedy sięgnąć do torby po kubek i napić się ulubionego napoju. Inne kubki narażone są na przypadkowe otwarcie/uchylenie zaworu przez rzeczy znajdujące się wewnątrz torby co grozi katastrofą - zalaniem rzeczy. 

Po drugie utrzymywanie stałej temperatury - w podróży, ciepły napój z powinien być dostępny pod ręką przez wiele godzin (outer). Obecna technologia zapewnia utrzymywanie stałej temperatury w kubkach nawet przez 14 godzin (t-ready2). Taki czas do tej pory był zarezerwowany termosom, które z reguły są duże i ciężkie, przez co problematyczne w przenoszeniu i nalewaniu. Kubek termiczny jest mniejszy a jego zaworek umożliwia szybki dostęp do herbaty czy kawy. Klikasz otwierasz, klikasz ponownie - zamykasz i nie cieknie. Należy tutaj zaznaczyć, że kubki termiczne utrzymują zimno o wiele dłużej niż ciepło. Dzięki czemu znakomicie nadają się na przenoszenie soków lub napojów chłodzących z lodem - bezcenne na plaży.

Po trzecie technologia i jakość materiałów - Jeśli już wiemy, że szczelny i super utrzymujący temperaturę kubek sprawdzi się podczas Twoich podróży, zwróć uwagę na jakość materiałów. Do produkcji kubków utrzymujących b.dobrze ciepło stosuje się stal nierdzewną o podwyższonej jakości np. 18/8. Im grubsza ścianka blachy i większa komora próżniowa tym kubek lepiej trzyma ciepło. Przykrywki wytwarzane są z tworzyw sztucznych - w markowych modelach stosowane są tworzywa BPA FREE oraz FTALAN FREE, które z pewnością są bezpieczniejsze dla zdrowia. Większość kubków pokryta jest warstwą lakieru, na który trzeba uważać - może się porysować przy kontakcie z twardymi powierzchniami. Najbardziej praktyczne okazują się kubki stalowe bez powłoki. Jednak takie marki jak STANLEY i Hydro Flask poradziły sobie z tym problemem i stosują specjalne chropowate farby, które ciężko jest zarysować. Niektóre modele posiadają uchwyty do zawieszenia kubka na plecaku (Stanley Camp Mug).

Jakie kubki termiczne polecamy na wakacje?

Seria T-ready

  


Seria Outer

  


Seria Stanley

   


Seria Hydro Flask

  


#jakikubek #podróże #kubekpodróżny #kubekpodróżnika #nawakacje

Wund344-dLkd24-3